Financování bydlení

Financování hraje při pořizování i prodeji nemovitostí zásadní roli, ať už se jedná o bankovní úvěry nebo například o daň z nabytí nemovitosti. Řešíme financování bydlení. Sestavujeme pro vás přehled těch nejužitečnějších informací z oblasti financování bydlení, které by vám mohly pomoci. Články pro vás píšou sami realitní makléři a odborníci na financování bydlení ze západních Čech. Pokud si chcete spočítat hypotéku či návratnost investic do bydlení, vyzkoušejte naši kalkulačku.

Lze pořídit nové bydlení, když už máte hypotéku?

Lze pořídit nové bydlení, když už máte hypotéku?

20. květen 2022 - Rubrika: Financování

Michal Hlavatý a Pavlína Kozlová: Tento článek jsem dal dohromady se svou kolegyní, finanční specialistkou Pavlínou Kozlovou. Zaměřili jsme se na časté téma. Máte nemovitost, hypotéku, ale rádi byste do nového bydlení. Jde to? Jde. Existuje hned několik možností...


Je vhodné si teď vzít hypotéku?

Je vhodné si teď vzít hypotéku?

21. březen 2022 - Rubrika: Financování

Úrokové sazby hypoték rostou a s tím i nejistota lidí při zvažování hypotečního úvěru při financování bydlení. Jaké jsou úrokové sazby, jaký bude jejich budoucí vývoj a má vůbec smysl si v současné době brát hypoteční úvěr? Na to vám odpoví ve svém článku Michal Hlavatý společně s finanční specialistkou Pavlínou Kozlovou.


Refinancování hypotéky: Kdy, jak, proč?

Refinancování hypotéky: Kdy, jak, proč?

6. září 2021 - Rubrika: Financování

Michal Hlavatý a Pavlína Kozlová: Průměrná délka splácení hypotéky činí 20 let. Během této doby můžete svou hypotéku takzvaně refinancovat, tedy pokusit se získat u jiné či současné banky lepší podmínky a ušetřit tak na úrocích či získat nižší splátku. Kdy je správný okamžik na refinancování?


Co musíte splnit, abyste získali hypotéku

Co musíte splnit, abyste získali hypotéku

6. září 2021 - Rubrika: Financování

Michal Hlavatý: Vlastní bydlení je snem většiny lidí. A většina z těchto lidí nedisponuje vlastními prostředky, aby si vysněnou nemovitost pořídili bez hypotečního úvěru. Hypoteční úvěr však není pro každého. Existují podmínky jak ze strany ČNB, tak ze strany banky, u které chcete úvěr čerpat. Jaké podmínky musíte splnit pro získání úvěru?


Co lze financovat hypotékou

Co lze financovat hypotékou

3. březen 2021 - Rubrika: Financování

Michal Hlavatý: Dnes málokdo financuje bydlení pouze z vlastních zdrojů. Ve většině případů přichází na řadu hypoteční úvěr, chcete-li hypotéka. Pravděpodobně víte, že pomocí hypotéky můžete financovat dům, byt či stavební pozemek. Ale jak je to například s koupí starší nemovitosti a následující rekonstrukcí nebo třeba s družstevními byty, případně rekreačními objekty? Dají se financovat hypotékou? A co je to předhypoteční úvěr?