Jak na koupi

Sníte o novém bydlení? Cesta k novému bydlení bývá občas trnitá. Vy ale můžete být připraveni tak, že vás nic nepřekvapí. Řešíme koupi nemovitostí. Zde najdete cenné rady a tipy od předních realitních makléřů odborníků na reality v západních Čechách. Pokud chcete poradit s konkrétní problematikou, obraťte se na naši online poradnu.

Vyplatí se investice do nemovitostí v Plzeňském kraji?

Vyplatí se investice do nemovitostí v Plzeňském kraji?

25. leden 2021 - Rubrika: Koupě

Investice do nemovitostí patří mezi nejběžnější a nejpopulárnější druhy investic vůbec. Ne však obecně platí, že se každá investice do nemovitosti vyplatí. Jak je na tom Plzeňský kraj? Vyplatí se zde koupit dům, byt nebo pozemek, ať už k bydlení nebo k následnému pronajímání?


Stavba versus rekonstrukce RD. Co se více vyplatí?

Stavba versus rekonstrukce RD. Co se více vyplatí?

16. listopad 2020 - Rubrika: Koupě

Michal Hlavatý: Nekonečné dilema, se kterým se setkávám téměř na denní bázi. Nejen klienti se mě často ptají, zda mají jít do rekonstrukce nebo do demolice stávajícího domu a postavit nový, případně zda raději nepostavit nový dům na „zelené louce”. Univerzální odpověď na to bohužel neexistuje. Ale pokusil jsem se sepsat důležité faktory týkající se převážně rekonstrukcí, které by vám mohly pomoct při rozhodování.


Nemovitosti a daně. Jak se v nich orientovat

Nemovitosti a daně. Jak se v nich orientovat

21. říjen 2020 - Rubrika: Koupě

Michal Hlavatý: Velkou novinkou pro trh s nemovitostmi bylo letošní zrušení daně z nabytí v nemovitosti. V souvislosti s tím se ale objevila řada otázek, na které vám v tomto článku přináším odpovědi. Kromě toho se také dozvíte, jak je to celkovou problematikou daní a daňového přiznání k nemovitosti.