Jak na koupi

Sníte o novém bydlení? Cesta k novému bydlení bývá občas trnitá. Vy ale můžete být připraveni tak, že vás nic nepřekvapí. Řešíme koupi nemovitostí. Zde najdete cenné rady a tipy od předních realitních makléřů odborníků na reality v západních Čechách. Pokud chcete poradit s konkrétní problematikou, obraťte se na naši online poradnu.

Vývoj cen nemovitostí do konce roku 2021

Vývoj cen nemovitostí do konce roku 2021

27. říjen 2021 - Rubrika: Koupě

Michal Hlavatý: Ceny nemovitostí rostou v posledním roce vysokým tempem. Bude tomu i nadále nebo se jedná o nafouknutou bublinu, která dříve či později praskne. A co dělá ČNB, aby ochladila realitní trh? Daří se jí to? Na tyto otázky vám odpoví článek Michala Hlavatého.


Kdy má smysl kupovat zadluženou nemovitost?

Kdy má smysl kupovat zadluženou nemovitost?

6. září 2021 - Rubrika: Koupě

Michal Hlavatý: Koupě zadlužené nemovitosti je běžná věc, ačkoli to může na první pohled znít zvláštně. Protože není zadlužená nemovitost jako zadlužená nemovitost. Velkou roli hraje druh zadlužení. Pozor byste si měli dát například, když jde o exekuci. Kdy tedy jít do koupi zadlužené nemovitosti a kdy raději ne?


Jak odhalit nedostatky nemovitosti při koupi

Jak odhalit nedostatky nemovitosti při koupi

16. únor 2021 - Rubrika: Koupě

Michal Hlavatý: Koupě nemovitosti je velká věc. Ve většině případů do ní investujete celoživotní úspory, případně se zadlužíte na desítky let. Proto byste se při koupi nemovitosti kromě zvažování ostatních faktorů měli zaměřit na odhalení všech právních i faktických nedostatků či vad nemovitosti. Jak na to?


Vyplatí se investice do nemovitostí v Plzeňském kraji?

Vyplatí se investice do nemovitostí v Plzeňském kraji?

25. leden 2021 - Rubrika: Koupě

Investice do nemovitostí patří mezi nejběžnější a nejpopulárnější druhy investic vůbec. Ne však obecně platí, že se každá investice do nemovitosti vyplatí. Jak je na tom Plzeňský kraj? Vyplatí se zde koupit dům, byt nebo pozemek, ať už k bydlení nebo k následnému pronajímání?


Stavba versus rekonstrukce RD. Co se více vyplatí?

Stavba versus rekonstrukce RD. Co se více vyplatí?

16. listopad 2020 - Rubrika: Koupě

Michal Hlavatý: Nekonečné dilema, se kterým se setkávám téměř na denní bázi. Nejen klienti se mě často ptají, zda mají jít do rekonstrukce nebo do demolice stávajícího domu a postavit nový, případně zda raději nepostavit nový dům na „zelené louce”. Univerzální odpověď na to bohužel neexistuje. Ale pokusil jsem se sepsat důležité faktory týkající se převážně rekonstrukcí, které by vám mohly pomoct při rozhodování.


Strana 1 z 2
1 2 » »»