Právní rady a tipy

Legislativa se mění rychle i na realitním trhu. Řešíme právo v oboru realit. Přinášíme vám nejnovější informace o zménách v legislativě a tipy, které se vám budou hodit při pořizování či prodeji nemovitostí. Články pro vás píšou sami realitní makléři a odborníci z oboru realit ze západních Čech. Hledáte-li konkrétní odpověď na vaši otázku, využijte naši online poradnu.

Jak vyjmout pozemek z půdního fondu a začít stavět

Jak vyjmout pozemek z půdního fondu a začít stavět

7. prosinec 2018 - Rubrika: Právní rady

Máte pozemek, kde byste chtěli vystavět svůj vysněný dům. Ale má to jeden háček. Pozemek spadá do zemědělského půdního fondu. Co vše musíte udělat proto, aby pozemek byl z půdního fondu vyňat a vy mohli začít stavět? Poradíme vám, jak na to.


Povolání realitního makléře - provizožrouti nebo opravdoví pomocníci?

Povolání realitního makléře - provizožrouti nebo opravdoví pomocníci?

12. březen 2018 - Rubrika: Právní rady

V České republice se nahlíží na profesi realitního makléře velmi často negativně. Mohou za to jak předsudky, tak špatné zkušenosti lidí se začínajícími makléři, kteří nenaplnili očekávání svých klientů. Patří povolání realitního makléře jen mezi další provizožroutské profese nebo jsou makléři a realitky opravdovými pomocníky, kteří řeší potřeby lidí v oblasti prodeje a pronájmu nemovitostí?